Kierowca VERVA Racing Team testuje przed Rolex 24 at Daytona

4/1/2013   |   Powrót

Kuba Giermaziak w dniach 04-06 stycznia br. weźmie udział w oficjalnych testach przed tegorocznym wyścigiem Rolex 24 at Daytona. Polski kierowca reprezentujący barwy VERVA Racing Team zaproszenie do startu w legendarnych zawodach na torze Daytona International Speedway otrzymał od zespołu Momo NGT Sport, z którym w październiku 2012 wygrał wyścig Petit Le Mans.

Sponsorowany przez PKN ORLEN kierowca będzie ścigać się dobrze sobie znanym z serii Porsche Supercup, ale przystosowanym do zawodów długodystansowych, samochodem Porsche GT3 Cup. Dystans jednego okrążenia na torze Daytona International Speedway wynosi 5,73 km.

24-godzinny wyścig Rolex 24 at Daytona odbędzie się 26 stycznia w Daytona Beach na Florydzie. Po raz pierwszy zawody zostały zorganizowane w 1962 roku w formacie 3-godzinnego wyścigu. Od 1964 roku wyścig był rozgrywany na dystansie 2000 km,  na pokonanie których kierowcy potrzebowali około 12 godzin. W roku 1966 ponownie zmieniono formułę zawodów na wyścig 24-godzinny.

„Cieszę się z możliwości startu w kolejnym prestiżowym wyścigu długodystansowym. Po wygranej w Petit Le Mans w październiku zeszłego roku, teraz pora na jeszcze dłuższy start, czyli 24-godzinny wyścig na torze Daytona. Mam nadzieję, że dobry występ będzie kolejną okazją do promowania polskiego motorsportu i zespołu VERVA Racing Team na arenie międzynarodowej” – powiedział Kuba Giermaziak.