Prestiżowa nagroda dla kierowcy VERVA Racing Team

17/12/2013   |   Powrót

W minioną sobotę odbyła się coroczna gala Porsche Night of Champions, będąca najbardziej prestiżową imprezą tej legendarnej marki. Jednym z bohaterów wieczoru był kierowca VERVA Racing Team – Kuba Giermaziak, który odebrał puchar za wyniki w wyścigach długodystansowych.

 

Porsche Night of Champions to prestiżowa i wyjątkowa impreza odbywająca się w centrali Porsche AG w Weissach w okolicach Stuttgartu. Podczas gali nagrodzone i wyróżnione zostają postaci świata motosportu związane z marką Porsche. Kuba Giermaziak znalazł się w gronie laureatów już po raz kolejny. Przed dwoma laty odebrał wyróżnienie za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej Porsche Supercup. Tym razem kierowca VERVA Racing Team został nagrodzony za zwycięstwo w długodystansowym wyścigu Zolder 24H.

 

Gala obfitowała również w wiele ciekawych informacji. Oficjalnie potwierdzono przedłużenie kontraktu pomiędzy Porsche Supercup a Formułą 1 o kolejne 3 lata. Oznacza to, że w najbliższych sezonach kibice wciąż będą mogli śledzić walkę w ramach serii Porsche Supercup podczas wybranych weekendów Mistrzostw Świata F1.

 

Zaprezentowany został również kalendarz wyścigów na nadchodzący sezon, w którym pojawiły się aż dwa nowe tory – Red Bull Ring w austriackim Salzburgu oraz rosyjski tor w Soczi. Runda inauguracyjna odbędzie się 11 maja w Barcelonie, a sezon zakończy podwójna runda na torze w Soczi w połowie października.