Podium Kuby Giermaziaka na Węgrzech

29/7/2012   |   Powrót

Kierowca VERVA Racing Team piąty raz w historii swoich występów w Porsche Supercup wywalczył podium. Mimo iż w drugim wyścigu na węgierskim torze Hungaroring Kuba Giermaziak przekroczył linię mety czwarty, kontrola techniczna samochodu Seana Edwardsa, który w wyścigu uplasował się na 3. pozycji, wykazała, że jego auto nie spełnia wymogów regulaminu. Dzięki temu Kuba awansował na 3 miejsce, a Patryk Szczerbiński na 13.

Kiedy zgasły czerwone światła Kuba ruszył doskonale, ale do pierwszego zakrętu było zbyt blisko, aby udało mu się wykorzystać dobry start i zaatakować rywali z przodu. Polak utrzymał się na czwartej pozycji i już do końca wyścigu jechał za Nickim Thiimem i Seanem Edwardsem. Mimo równego tempa, nie udało się wyprzedzić rywali i zawodnik założonego przez PKN ORLEN zespołu przejechał linię mety tuż za plecami Anglika, który później został zdyskwalifikowany.

Teraz kierowców Porsche Supercup, podobnie jak całą Formułę 1, czekają cztery tygodnie przerwy. Zawodnicy wrócą do rywalizacji na legendarnym belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Kuba Giermaziak

Start był dobry, co dobrze rokuje na przyszłość. Otwierające okrążenie też było niezłe, a na pierwszych czterech kółkach nasze tempo było całkiem przyzwoite. Przede wszystkim ze względu na to, że nasze opony miały przejechanie minimum o dwa kółka mniej niż ogumienie pozostałych zawodników. Potem stawka się trochę rozjechała. Ja uciekłem piątemu kierowcy, ale też nie byłem w stanie podjąć walki z rywalami przede mną.

W moim mniemaniu samochód prowadził się dobrze. Wiadomo, że zawsze można coś poprawić, ale generalnie jestem zadowolony. Wydawało mi się, że przy tej jeździe, którą prezentuję, będę w stanie walczyć o podium, ale tym na mecie byłem 4. Okazało się jednak, że samochód Edwardsa nie spełnia wymogów regulaminu i ostatecznie zostałem sklasyfikowany na 3. miejscu.

Przed nami teraz testy na torze Spa i mam nadzieję, że uda nam się znaleźć bardzo dobre ustawienia. W wakacje będę się szykował pod względem fizycznym do ostatnich wyścigów, ponieważ chcę jak najlepiej zakończyć sezon. Trzeba dać z siebie wszystko w ostatnich dwóch rundach i osiągnąć najlepsze wyniki, jakie się da.