Kuba tuż za podium na Monzie

9/9/2012   |   Powrót

Ostatni wyścig sezonu Porsche Supercup 2012 podczas Grand Prix Włoch, Kuba Giermaziak zakończył tuż za podium, na czwartej pozycji. Patryk Szczebiński znów przyjechał w pierwszej dziesiątce kierowców. VERVA Racing Team, zespół stworzony przez PKN Orlen zakończył tym samym rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Porsche po zaciętych i emocjonujących startach na torach F1 w Europie i Azji.

Po starcie z szóstego pola Kuba utrzymał swoją pozycję i zaczął mocno naciskać Nickiego Thiima. Polski kierowca był szybszy w zakrętach, jednak nie był w stanie dokończyć ataku, ponieważ rywal na prostej znów przyspieszał. Zawodnik VERVA Racing Team awansował na czwarte miejsce dzięki błędom rywali z przodu. Walcząc o prowadzenie zderzyli się Norbert Siedler i Sean Edwards. Kuba Giermaziak zakończył mistrzostwa na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej kierowców z dorobkiem 99 punktów.

Znacznie trudniejszy wyścig miał Patryk Szczerbiński. Po udanym starcie z dziewiątego pola, w pierwszą szykanę polski debiutant wchodził już na ósmym miejscu, ale błąd popełniony na wyjściu kosztował go spadek na 12. lokatę. Patryk w drodze do mety wyprzedził jednego rywala i zajął 11. pozycję, ale po dyskwalifikacji Seana Edwardsa awansował na 10. miejsce. Taką samą lokatę na koniec sezonu 2012 Szczerbiński zajął w tabeli kierowców, co biorąc pod uwagę jego debiut w tak wymagającej serii, jest doskonałym wynikiem. W rankingu debiutantów Porsche Supercup 2012 zawodnik uplasował się na 3. pozycji.

Po zakończeniu sezonu 2012 zespół VERVA Racing Team czeka jeszcze jeden występ. Najważniejszy, bo przed własnymi kibicami. W najbliższy weekend biało-czerwone Porsche Kuby i Patryka pomkną ulicami Warszawy podczas VERVA Street Racing.

 Kuba Giermaziak: „Start był dobry. Wygląda na to, że przy wysokich temperaturach jest lepiej. Zacząłem dość spokojnie i bez trudu utrzymywałem tempo pierwszej piątki. Wkrótce zacząłem walczyć z Thiimem, ale niestety mój samochód był wolniejszy na prostych. Wyścig zakończyłem na bardzo dobrym 4. miejscu, ale oczywiście widziałbym się na podium.

Sezon się skończył. Starałem się jechać w każdym wyścigu najlepiej jak potrafiłem, wiele się nauczyłem i jestem lepszym kierowcą. Teraz trzeba będzie usiąść i na spokojnie przeanalizować sytuację. Musimy wyciągnąć z wnioski z tego sezonu”.