Kuba w akcji na VERVA Street Racing

15/9/2012   |   Powrót

Warszawa po raz trzeci była gospodarzem światowej elity sportów motorowych. Na torze zbudowanym wokół pl. Teatralnego ok. 100 tys. widzów obejrzało największe motoryzacyjne show w Polsce i tej części Europy. VERVA Street Racing jest niezwykle unikatowym wydarzeniem, podczas którego prezentowany jest szeroki wachlarz dyscyplin, samochodów i motocykli. Do stolicy przyjechał sam Mika Häkkinen, który ścigał się z Kubą Giermaziakiem z VERVA Racing Team!

Trzecia już edycja jedynych, organizowanych na tak wielką skalę, wyścigów ulicznych pobiła absolutne rekordy. Do Warszawy przyjechało ponad 210 wyczynowych samochodów i motocykli, które wystąpiły w aż 38 przejazdach w ciągu prawie 5 godzin imprezy. W tym czasie imprezę odwiedziło około 100 tys. widzów.

Trzecia edycja VERVA Street Racing była jeszcze szybsza, jeszcze większa i bardziej spektakularna. Tłumy widzów, niesamowite popisy umiejętności kierowców i prawdziwa esencja motosportu zagościła na ulicach Warszawy. Jestem przekonany, że to wydarzenie przejdzie do historii ulicznych wyścigów w Polsce! – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN, organizatora VERVA Street Racing.

Najważniejszym wyścigiem, który zobaczyliśmy na warszawskim torze, był interdyscyplinarny pojedynek Mika Häkkinena z Kubą Giermaziakiem. Dwukrotny mistrz Formuły 1 zasiadł za kółkiem Mercedesa SLS AMG GT3, a reprezentant VERVA Racing Team dociskał gaz swojego Porsche 911 GT3 Cup.