Kuba Giermaziak wystartuje w Petit Le Mans

17/10/2012   |   Powrót

Kuba Giermaziak w najbliższą sobotę wystartuje w wyścigu Petit Le Mans rozgrywanym na torze Road Atlanta w Braselton w USA. Zawodnik VERVA Racing Team otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w 100-milowym wyścigu od zespołu NGT Motorsport. Kierowca sponsorowany przez PKN ORLEN będzie ścigać się dobrze sobie znanym z serii Porsche Supercup samochodem Porsche GT3 Cup.

Wyścig Petit Le Mans rozgrywany jest na dystansie 1000 mil (1600 km) lub trwa maksymalnie 10 godzin. Zawody odbędą się w czterech kategoriach samochodów – 2 prototypów Le Mans i 2 aut klasy GT. Na jeden samochód przypada dwóch lub trzech kierowców. Partnerami Kuby Giermaziaka będą Mario Farnbacher oraz Henrique Cisneros. Trening zaplanowano na środę i czwartek, kwalifikacje odbędą się w piątek. Wyścig Petit Le Mans odbędzie się w sobotę o 11:30 czasu lokalnego.

„Start w Petit Le Mans to dla mnie duże wyzwanie. Będzie to najdłuższy wyścig w mojej karierze i potrwa około 10 godzin. Tor Road Atlanta jest bardzo ciekawy, ale zarazem trudny. Zaliczyłbym go do klasycznych, czyli takich, jakie lubię. Liczę na dobrą zabawę i ciekawą przygodę, ale także na dobry wynik w swojej klasie.” - powiedział Kuba Giermaziak.