Kuba Giermaziak

Kuba Giermaziak urodził się 09.07.1990 w Gostyniu. Przygodę ze sportem motorowym rozpoczął w wieku 9 lat od startów w Kartingowych Mistrzostwach Polski.

Kariera kartingowa trwała do 2006 roku i została zakończona bardzo dobrymi wynikami, z których na uwagę zasługuje drugie miejsce w Finale Światowym ROK Cup na torze w Lonato, uznawanym przez wielu za Kartingowe Mistrzostwa Świata.

W sezonie 2007 zadebiutował w Formule Renault 2000 w Pucharze Północnej Europy (NEC). W 2008 roku Kuba, oprócz wyścigów w NEC, startował również w najbardziej prestiżowej serii Formuły Renault - Puchar Europy (EUROCUP). Sezon zakończył na 6. miejscu w NEC i 18. w EUROCUP. W 2009 roku Kuba Giermaziak postanowił połączyć starty w samochodzie turystycznym i formule. Przesiadł się do Audi R8 LMS, w którym ścigał się w ADAC GT Masters.

W sezonie 2010 z sukcesami kontynuował starty w ADAC GT Masters. Występy w tej serii zakończył na 8. miejscu, czterokrotnie stając na podium. W 2010 roku był również liderem pierwszego w polskiej historii sportów motorowych zespołu wyścigowego VERVA Racing Team w cyklu pucharowym Porsche Supercup. Co najważniejsze, w swoim debiucie z każdym wyścigiem poprawiał swoje wyniki i ostatecznie zajął 2. miejsce wśród debiutantów oraz 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W drugim sezonie startów w Porsche Supercup Kuba Giermaziak systematycznie wspinał się na szczyt i walczył o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Do jego największych osiągnięć w sezonie 2011 należały: 3 miejsce podczas Gran Premio de Espana na torze Catalunya w Hiszpanii oraz 2 miejsce podczas Groβer Preis von Deutschland 2011 na torze Nurburgring w Niemczech. Jednak największe sukcesy święcił podczas Magyar Nagydij na torze Hungaroring na Węgrzech oraz podczas Belgian Grand Prix na torze w Spa w Belgii gdzie zajął 1. miejsce. Ostatecznie po wspaniałej walce i zaciętej rywalizacji uplasował się na 3. miejscu w generalnej klasyfikacji Porsche Supercup 2011!

Sezon 2012 był trzecim rokiem startów Kuby Giermaziaka w serii wyścigów Porsche Supercup. Na torze Catalunya miał szansę na pierwszy duży sukces. Wywalczył bowiem 2. miejsce startowe do wyścigu podczas Grand Prix Hiszpanii, niestety ostatecznie z przyczyn technicznych wyścig został odwołany. Zawodnik wywalczył pole position podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, a wyścig na torze Silverstone Kuba Giermaziak ukończył na 4. miejscu. Grand Prix Węgier przyniosło upragnione miejsce na podium, za sprawą 3. lokaty na torze Hungaroring. Kuba Giermaziak sezon zakończył na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej. Pod koniec 2012 roku Kuba Giermaziak wygrał długodystansowy wyścig Petit Le Mans w USA.

W roku 2013 Kuba Giermaziak po raz czwarty wystartował w serii Porsche Supercup reprezentując barwy zespołu VERVA Racing Team. Trzykrotnie stanął na podium, zajmując 2. miejsce podczas GP Monako oraz 3. miejsce na torze Hungaroring podczas GP Węgier, a także w pierwszym wyścigu GP Abu Zabi. Ostatecznie polski kierowca zakończył sezon na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców.

Świetny wynik w Petit Le Mans oraz rewelacyjna postawa zawodnika podczas Rolex 24 at Daytona i w 12 h of Sebring zachęciły Polaka do połączenia w sezonie 2013 startów w serii Porsche Supercup oraz w wyścigach długodystansowych. Do sukcesów Polaka w minionym roku należy zaliczyć zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Menzo 24 Hours of Zolder, a także wygrany wyścig ADAC GT Masters.

W roku 2014 Kuba czterokrotnie stawał na podium, w tym aż trzy razy na jego najwyższym stopniu, wygrywając wyścigi w Monako, Austrii i na Węgrzech. To najlepsza statystyka zwycięstw w tym sezonie. Efektem znakomitej postawy kierowcy VERVA Racing Team jest tytuł wicemistrza serii Porsche Supercup w roku 2014.

W sezonie 2015 Kuba Giermaziak po raz szósty startuje w wyścigach serii Porsche Supercup. Podczas 8 weekendów odbędzie się 11 wyścigów, w których nasz zawodnik powalczy o tytuł mistrza Porsche Supercup kierowców, a także obronę tytułu mistrzowskiego zespołów. W dniach 13-14 czerwca weźmie udział w najbardziej prestiżowym wyścigu długodystansowym na świecie - 24h Le Mans.